PKK, 3 DAĞCIYI BIRAKMAYACAĞINI AÇIKLADI

Aşağa gitmek

PKK, 3 DAĞCIYI BIRAKMAYACAĞINI AÇIKLADI

Mesaj  Admin Bir Ptsi Tem. 14, 2008 8:20 am

Terör Örgütü PKK, 9 Temmuz'da Ağrı Dağı'ndaki Kampı Basarak Kaçırdığı 3 Alman İçin Yeni Bir Açıklama Yaptı. Terör Örgütü, Alman Dağcıları Bırakmak İçin İlginç Bir Talepte Bulundu.

Terör örgütü PKK, 9 Temmuz'da Ağrı Dağı'ndaki kampı basarak kaçırdığı 3 Alman için yeni bir açıklama yaptı. Terör örgütü, Alman dağcıları bırakmak için ilginç bir talepte bulundu. Güneydoğu'da devam eden operasyonlar için, Almanya'nın Türkiye'ye ağırlığını koymasını isteyen örgüt, aksi halde dağcıları bırakmayacağını belirtti.

Kendisine yakın internet sitelerine açıklamalarda bulunan terör örgütü PKK, Alman dağcıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilerek, "Turistlerin sağlıklarında herhangi bir sorun yoktur." denildi. Kürt sorununu demokratik barışçıl yollarla çözmek için attıkları adımlara Alman devletinin olumlu bir yaklaşım göstermediğinin vurgulandığı açıklamada, "Alman devletinin bu tür yanlış politikalarını daha fazla sıralamak mümkündür. Yıllardır halkımız, Alman devletinin bu haksız ve yanlış politikalarını terk etmesi için yoğun bir mücadele yürütmektedir. Halkımızın sürekli bir şekilde geliştirmiş olduğu yürüyüş, miting ve diğer tüm etkinlikler Almanya'nın bu yanlış politikadan vazgeçmesine yönelik birer çağrıydı. Bizler de hareket olarak sürekli bir şekilde Alman devletinin bu yanlış politikasının halkımızın tepkisini çektiğini belirttik." ifadeleri kullanıldı.

Açıklama şöyle denildi: "Ancak şu bir gerçektir ki, Alman devletinin Kürt halkına karşıtlık temelindeki politikası sürdüğü müddetçe, Kürt tarafından bu tür tepkilerin önünün alınması zordur. Turistler için herhangi bir fidye ve talepte bulunmamıştır, sadece Alman devletini yanlış politikalardan vazgeçmeye çağırmıştır. Turistlerin sağlıklı ve güvenlikli bir şekilde ailelerine ulaşmaları için bizim de girişimlerimiz olacaktır. Türk devletinin operasyonlarını durdurması gerekir. Eğer Alman devleti turistlerin ailelerine yardımcı olmak istiyorsa, Türk devletinin o bölgeye dönük operasyonlarını durdurması için ağırlığını koyması gerekir. Aksi durum, sorunun çözümüne katkı sunmayacağı gibi, turistlerin can güvenliğini de tehlikeye sokacaktır. Bunun bilinerek hareket edilmesi en doğrusu olacaktır."

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 61
Kayıt tarihi : 16/09/07

Kullanıcı profilini gör http://ismailyk.nice-forums.net

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz